Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi Bootloader Kilidi Açılışı Nasıl Yapılır? (Basit Anlatım)
Bootloader kilidi açma işlemi telefonunuzu sıfırlayacaktır. Bootloader kilidini açmadan önce cihaz içerisinden tüm bilgilerini alıp yedekleyiniz. 

Başlamadan önce bilgisayarınıza Mi Unlock Programını indirdiğinizden emin olun.

Program 25.03.2020 güncel link: Mi Flash Unlock

-Telefonunuza telefon numaranızı kullanarak Ayarlar>Mi Hesabı sekmesinden Mi Hesabı ekleyiniz.
-Telefonunuzun Ayarlar>Telefon Hakkında kısmındaki MIUI sürümüne "Artık Siz Bir Geliştiricisiniz" uyarısını görene kadar üst üste hızlıca tıklayarak, Geliştirici Seçenekleri'ni açınız.
-Ayarlar>Ek Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri sekmesinden OEM Kilit Açma seçeneğini aktif ediniz. (İlk sayfada göremediyseniz bu adımı es geçiniz.)
-Ayarlar>Ek Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri sekmesinden Mi Kilit Açma seçeneğini aktif ediniz. Bu esnada hattınızın interneti üzerinden serverlara bağlantı deneyecektir o yüzden bu adım esnasında lütfen mobil veri kullanın.
-Ekrana gelen uyarı yazısına anladım dedikten sonra ana ekrana çıkın.
-Bilgisayardaki Mi Unlock programına Mi Hesabınız ile giriş yapın.
-Telefonun güç menüsünden, Yeniden Başlat seçeneğine basın, ekran kararınca Ses Kısma tuşunu ekrana şapkalı bir tavşan ve Fastboot yazısı gelene kadar basılı tutun.
-Telefon Fastboot moduna girmiş durumda. Bu modda bilgisayara kablo ile bağlayın ve Unlock tuşuna tıklayın.
-Birden fazla kere onay isteyecektir, onaylayın.

Bu işlemleri ilk yaptığınız zaman %99'a kadar gelecek ve başarısız oldu hatası verecektir. Bu hatanın yanında sizden belirli bir süre sonra tekrar denemenizi isteyecektir. Bu süre boyunca telefonu olağan şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Belirtilen süre(Genelde 168 saattir.) dolduktan sonra aynı işlemleri tekrarlayınız. Bootloader kilidiniz açılmış olacaktır. İşlemler sonrası cihazınız yeniden başlamaz ise Ses Kısma, Ses Açma ve Güç tuşlarına aynı anda, ekran kapanıncaya kadar basılı tutunuz.

Daha sonrasında normal şekilde sadece güç tuşunu kullanarak cihazı açabilir, kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi