Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samsung telefonların ekranları değişebilir
#1
Dünyanın en büyük OLED ekran tedarikçisi olan Samsung sadece kendi telefonları ile sınırlı kalmıyor ve iPhone gibi rakipleri için ekran tedarik ediyor. Ancak, DSCC tarafından yayınlanan rapora göre bu durum yakında değişebilir.

Apple’ın ekran maliyetlerini düşürebilmek için BOE ile anlaştığını sizlere duyurmuştuk. Benzer şekilde Güney Koreli teknoloji devinin Galaxy serisi telefonlarında kullanacağı OLED ekranlar için BOE ile görüştüğü iddia ediliyor.
QW1Htf.jpg
Samsung telefonlar BOE’nin ekranları ile donatılacak!
Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan Galaxy S21 serisinin en az bir üyesi için 6.67 inç büyüklüğünde OLED ekran arayışı içerisinde olunduğu belirtiliyor. Eğer anlaşma sağlanabilirse, bu cihazda BOE üretimi ekrana yer verilecek.

Ek olarak Galaxy A91, BOE üretimi 6.67 inç büyüklüğünde Full HD+ ekran ile donatılacak. BOE şu anda telefonlar için dünyanın en büyük LCD tedarikçisi. OLED ekran konusunda ise Samsung ve LG’nin hemen altında, üçüncü sırada yer alıyor.

Samsung’un bu hamlesi uygun fiyatlı amiral gemilerinin fiyatlarının daha aşağı seviyelere çekilmesini sağlayacak gibi görünüyor. Samsung’un 2020’nin dördüncü çeyreğinde OLED ekran pazarında yüzde 11’lik bir kayıp yaşayacağı düşünülüyor.

Ancak, Samsung Display yerine başka markalara ait ekranların Samsung’un telefonlarında kullanılması kullanıcılar ve tedarik sağladığı diğer markalar tarafından pek hoş karşılanmayabilir.

Sizin görüşleriniz nedir? Yorumlarınızı bekliyorum Smile
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi